BOŽSKÝ ŘÍZEK

NAKAFRÁNO, TURNOV

Česká beseda, Český Dub
pátek 2. 10. 2020
19:00 hodin (sál otevřen od 18:00 hodin)

200 Kč v předprodeji

230 Kč na místě

VSTUPENKY

Rezervace vstupenek na telefonním čísle – Tereza MÜLLEROVÁ +420 723 819 940.

OBSAH HRY

Božský řízek – hra divákovi poodhaluje zákoutí ženské duše, tentokrát zákoutí duší žen „vylehávajících“ těhotných, žen prostých i tajemných s cílem diváka pobavit a rozesmát. Autorská komedie napsaná ženami o ženách a nejen pro ženy. Přijďte zjistit co se stane, když se představy, naděje a sny střetnou s realitou všedního dne. Představení vás humorně provede všemi fázemi ženského života.
A že nevíte, kdo jsou vylehávačky a proč je řízek božský? Tak se račte podívat…

AUTOŘI - NAKAFRÁNO, TURNOV

Soubor Nakafráno vznikl koncem léta 2006. Popudem ke vzniku souboru byla chuť vytvořit divadelní představení s ženskou tématikou, ale hlavně těhotenství jedné z členek, která se nechtěla vzdát hraní divadla ani s bříškem. A tak po několika večerech s diktafonem vznikla první hra tohoto souboru s názvem „Naštěkaná aneb 4 ženy v maloměstě“ což je komedie, trochu nezvykle, zinscenována tak autenticky, že se nedá zcela nazvat divadlem.

2008Naštěkaná aneb Čtyři ženy v maloměstě, autorské divadlo. Účast na festivalu Léto na dlani, Mladá Boleslav. Účast KP Lomnice nad Popelkou – ocenění za autorsko interpretační vklad Kateřina Doubravová, Gabriela Šťastná, Alena Tomášová, Romana Zemenová – nominace na celostátní přehlídku Divadelní Třebíč / Divadelní Děčín. Účast na NP Divadelní Třebíč.

2009Naštěkaná aneb Čtyři ženy v maloměstě.

2010Božský řízek (hra, která vyprodala několik divadelních sálů a dočkala se množství repríz. Tentokrát zavedla diváky do prostředí porodnice. („A jelikož většina žen alespoň jednou v porodnici byla – budou se opět všechny ženy poznávat a muži budou pouze němě žasnout.“). Účast na MINI divadelní přehlídce, Železný Brod. Účast na KP Jizerské oblasti, Lomnice nad Popelkou.

2012Drůbeží nářez – premiéra, třetí autorská hra souboru – hořká komedie ze života žen. Účast na KP Lomnice nad Jizerou, cena souboru za autorský počin ve všech složkách inscenace, cena Aleně Tomáškové za roli Tryskomyši.

2013Drůbeží nářez. Účast na KP Turnovský drahokam – zvláštní cena.

2013Drůbeží nářez, r. soubor. Účast na CP Loutkářská Chrudim – doplňkový program.

2013Božský řízek. Účast na Léto na dlani, Mladá Boleslav.

2014Božský řízek (Není řízek jako řízek, v tom je ta naše čeština tak jedinečná.)
Autor a režie: soubor Nakafráno / Spoluautor: Kateřina Zemenová / Režie: Jan „Baron“ Marek / Hrají: Romana Zemenová, Gabriela Šťastná, Alena Tomášová, Michaela Kunetková a Kateřina Doubravová. Účast na KP Činoherní klub uvádí, Praha (9.2.14). Účast na Čechův divadelní podzim, Praha.

2015Naštěkaná aneb čtyři ženy v maloměstě (autorská hra ženského divadelního souboru). Účast na Čechův divadelní podzim, Praha.

Informace převzaty z Databáze českého amatérského divadla