HISTORIE

DIVADELNÍ SPOLEČNOSTI VOJAN Z. S. ČESKÝ DUB

Po několikaleté přestávce jsme v roce 2002 navázali na činnost ochotnického souboru Eduard Vojan a v březnu 2003 debutovali úspěšnou humoreskou ze života podhorského lidu HUBIČKA, která vznikla na motivy povídky spisovatelky Karoliny Světlé.  V nadcházející sezóně byla nastudována komedie Otty Zelenky KOŠILKA a o rok později veselohra DÍVČÍ VÁLKA Františka Ringo Čecha. Následovali komedie S TVOJÍ DCEROU NE! (2006), A JE TO V PYTLI! (2007), HOLKA ODJINUD (2008), AMANT (2009), NA SPRÁVNÉ ADRESE (2010), BEZ OBŘADU (2011), NATĚRAČ (2012), (NE)PRODEJNÉ MANŽELKY (2013), LÁSKY PODLE DEKAMERONU (2014), HARAŠENÍ VE VYŠŠÍ SPOLEČNOSTI (2015), KAŽDÉMU JEHO PSYCHOTERAPEUTA (2016), autorská pohádka O HLOUPÉM ČERTOVI (2016), JÁ JSEM TY, MILÁČKU! (2020) a bombová akční komedie S HLAVOU V OBLACÍCH (2022).

Divadelní společnost Vojan z. s. Český Dub | S hlavou v oblacích

Autor:

Premiéra:

Obsah:

František Ringo Čech

15.3.2024 | Česká beseda, Český Dub

Děj „Dívčí války“ začíná na veselohru dosti neobvykle a sice pohřbem kněžny Libuše. Kníže Přemysl, kolísající mezi smutkem po ztrátě milované ženy a zároveň radostí nad nově nabytou svobodou, se stává terčem útoků vdavekchtivé a ctižádostivé Vlasty. Která by ráda zastoupila kněžnu Libuši v její pozici a s pomocí intrik proto udělá vše možné. Přemysl však nemá naprosto v úmyslu jejím nástrahám podlehnout a jeho pozornost se obrací jinam a to je jeden z klíčových podnětů pro přípravu války – tedy v tomto případě dívčí – protože také ženy jsou svým určitým způsobem ješitné.

Autor:

Premiéra:

Obsah:

Roman Vencl a Michaela Doleželová

8.10.2022 | Česká beseda, Český Dub

Tři letušky a jeden pilot se rozhodnou vyřešit své finanční potíže malou, jednorázovou brigádou – bombovým útokem na soukromé letadlo jim neznámého zbohatlíka. Navzájem se neznají a člověka, který celou akci vede a financuje, nikdy neviděli. Před naprostými teroristickými amatéry vyvstane úkol, se kterým si ještě nikdy nikdo neporadil – spáchat dokonalý zločin, po kterém nezůstanou žádné stopy a pachatele tak nebude možné dopadnout. Podaří se jim přes kontroly propašovat potřebné vybavení? Stihnou celou akci dokončit včas? Nehne se v nich svědomí? Neudělají žádnou chybu? Budou odhaleni?Tohle všechno a ještě mnohem víc se dozvíte v této akční komedii, ze které by se i Jamesi Bondovi tajil dech.

Autor:

Premiéra:

Obsah:

Markéta Harasimová

29.2.2020 | Česká beseda, Český Dub

Manželství Rudy a Blanky tak trochu stagnuje. Hádky jsou na denním pořádku a oba partneři při nich na sobě nenechají nit suchou. A pak jednou Rudovi dojde trpělivost. „Kéž bych tak byl ženskou! To bych tě mohl vesele buzerovat, stejně jako ty mě!“ zařve. „Ani nevíš, jak bych ti to převtělení přála!“ reaguje Blanka. Ruda ovšem podcenil sílu vysloveného přání… Ono se mu totiž splnilo – přinejmenším ta první část. Další den po probuzení s hrůzou zjistil, že se jeho duše ocitla v manželčině těle. Naopak Blanka se převtělila do něj. A začínají se dít věci! Tahle záměna totiž rozjede zajímavý kolotoč komických i kritických událostí…

Autor:

Premiéra:

Obsah:

Divadelní společnost Vojan z.s. Český Dub

1.10.2016 | sokolovna, Proseč pod Ještědem

Veselý pohádkový příběh, inspirovaný lidovými motivy, plný nadpřirozených bytostí.

Jak dopadnou Máňa s Vašíkem, když o ně peklo projeví zájem? Vyzrají nad nástrahami čarodějnice Fidly, loupežníka Ťapky, popleteného čerta Tondy a čertice Babuny?

Autor:

Premiéra:

Obsah:

Gunther Beth a Alan Cooper

19.3.2016 | kino, Český Dub

Co se všechno může stát, když zlodějíček Bollmann „pracující“ v obchodních domech zabloudí do psychoterapeutické praxe a když je „vpuštěn“ na pacienty? Něco, co se stává i v životě: cosi docela pozoruhodného – v psychodžungli se najednou rozjasní a Bollmann slaví terapeutické triumfy! Jak podivné se zdají být jeho metody, tak obdivuhodné jsou výsledky. Laik žasne, odborník se diví! A tak se Bollmann stává „kavalírem neurotiků“, který připomíná starou medicinskou moudrost: existenci uzdravující síly člověčenství.

Autor:

Premiéra:

Obsah:

 

6.3.2015 | kino, Český Dub

Pan Parker má být jmenován do funkce vysokého úředníka. V pronajatém apartmá očekává významného hosta, který má rozhodnout o jeho jmenování. Ale ve chvíli, kdy začíná být situace vážná, začnou se do jeho pronajatého bytu trousit ženy – milenka, manželka a nakonec úplně cizí dáma. Je to svižná komedie ze zákulisí vysoké politiky a divák zjistí, že milostný život vážených mužů je stejně zamotaný, strastiplný a legrační jako život obyčejných lidí.

Autor:

Premiéra:

Obsah:

Karolina Světlá

6.9.2014 | Kotel

Záznam ze zkoušky v Kotli ze dne 3. 9. 2014. Zkrácené představení hry Lesní panna uvedla 6. 9. 2014 Divadelní společnost Vojan z.s., Český Dub u příležitosti 5. výročí vítězství Kotelské lípy v soutěži Strom roku v roce 2009.

Autor:

Premiéra:

Obsah:

Zdeněk Zelenka

22.2.2014 | kino, Český Dub

Jedná se o příběhy lidí, kteří svou obratností dosáhli svého, o lidech, jejichž láska špatně skončila, o milencích, o tom, jak ženy obelstily své muže, o šprýmech, které si ženy a muži tropí navzájem. Zdeněk Zelenka zpracoval dle předlohy Dekameronu tři povídky, z nichž dvě jsme si pro Vás připravili.

Autor:

Premiéra:

Obsah:

John Chapman a Jeremy Lloyd

9.3.2013 | sokolovna, Proseč pod Ještědem

Dvojice obchodníků se chystá prodat svoji autodopravu švédským zájemcům, kteří si pro oživení obchodního jednání přejí dvě dívky z eskort servisu. Nečekaně se ale objeví manželky obchodníků, úzkoprsé dámičky z maloměsta, které jsou zvyklé snadno utrácet za drahou konfekci z těžce vydělaných peněz svých manželů. Vkusná a zároveň velmi vtipná komedie.

Autor:

Premiéra:

Obsah:

William Saroyan

4.4.2012 | Experimentální studio Lidové sady, Liberec

Příběh je díky tygrovi hodně metaforický. Každý čtenář si jeho myšlenku vysvětlí trošku jinak.

Autor:

Premiéra:

Obsah:

Donald Churchill

1.3.2012 | kino, Český Dub

V Natěrači rozvíjí autor situaci klasického milostného trojúhelníku. Pár přistižený při oboustranné manželské nevěře je nucen čelit pomstě zhrzené manželky. Jakým způsobem této pomstě dokáže vzdorovat hlavní ženská hrdinka hry a jakou roli v tom sehraje v bytě náhodně přítomný natěrač, o tom s neobyčejným vtipem vypráví tato komedie.

Autor:

Premiéra:

Obsah:

Jacques Vilfrid a Jean Girauld

4.3.2011 | kino, Český Dub

Bez obřadu se můžete dát zpopelnit, ale ne se vdát! – To si myslel leckterý z aktérů brilantní francouzské situační veselohry, než vstoupil do hry mladý sympatický a nad poměry výřečný pojišťovací agent, než odcestoval razantní a trochu nervózní milionář Leonard se svou půvabnou éterickou manželkou za obchodem do Paříže, než se jejich jediný pravý syn vrátil z brazilských pralesů – a především: než zůstaly rodinné akcie v rukou manželky a rodinné sídlo v rukou dcery… Když tento výčet znásobíme jedním odmítaným nápadníkem z lepší rodiny a vydělíme jedním domnělým sňatkem, výsledkem je řízný komediální zmatek plný omylů a nevinných léček, lehkosti a nonšalantní elegance ve vtipných dialozích a v bláznivých, originálně pointovaných situacích, to vše ve výsostně francouzském stylu. Průšvih střídá průšvih, pohroma pohromu v tempu přímo hektickém. A přesto se hra drží v žánru příjemné letní komedie.

Autor:

Premiéra:

Obsah:

Marc Camoletti

5.3.2010 | kino, Český Dub

Odkvétající kabaretní hvězda Georgette pronajímá ve svém pařížském bytě pokoje. A tak spolu na jedné adrese bydlí ještě klavíristka Jeanine, malířka Jacqueline a služebná Marie-Louisa. O tom, že soužití žen takto rozdílných temperamentů není jednoduché, nás přesvědčí hned expozice hry: Všechny obyvatelky bytu se nezávisle na sobě rozhodnou radikálně změnit život a všechny (opět bez vědomí těch ostatních) si podají inzerát. Majitelka bytu hledá nového nájemce, pianistka žáka, malířka model pro obraz Spartaka a služebná životního partnera. Všechny čtyři inzeráty mají náhodně stejnou značku: P.P.S., která však každá znamená něco jiného. Pak už jen zvoní zvonky u dveří a přicházejí zájemci.

Autor:

Premiéra:

Obsah:

Alois Jirásek

květen 2010 | Strom roku 2009, Kotel

Ve vybrané ukázce jsme bránili lípu před jejím pokácením. 

 

Autor:

Premiéra:

Obsah:

Pavel Němec

6.3.2009 | kino, Český Dub

Učitelka hudby žije sama se svou dcerou Kateřinou – začínající flétnistkou a chce ji přes její odpor seznámit a dát dohromady s panem Pavlem, který jí píše obdivné dopisy a chce podpořit vydání jejího sólového CD. Kateřina však miluje studenta Radka. Když matka pozve Pavla na oběd, vymyslí Radek lest, Kateřina napíše panu Pavlovi dopis, že maminka utrpěla zranění a její návštěva se odkládá. Namísto něj přijde na oběd Radek, který před matkou hraje Pavla. Ten se ale přesto přijde představit a přinese matce květiny k svátku. Radek pohotově zareaguje a se zafačovanou hlavou hraje zraněnou matku. Příběh ještě zkomplikují přespříliš aktivní policista (i jeho je Radek nucen v jedné situaci zahrát) a nahluchlá teta Emilka.

Autor:

Premiéra:

Obsah:

Rudolf Trinner

28.3.2008 | kino, Český Dub

Hlavu rodiny Veverkových, pana Alojze potkaly nečekané svízele nejen díky nenadálému sňatku jeho nezletilé dcery Alenky, ale především kvůli odkazu jeho bratra Jamese. Ten třicet let kutal kdovíkde v Americe zlato a na smrtelné posteli píše panu Alojzovi, že mu posílá svou dceru Jessie, aby se o ni postaral. Jessie, děvče, které vyrostlo v úplně jiném prostředí jen se svým otcem daleko od civilizace, děvče, které nezná přetvářku, duše i povahy čisté a upřímné, přijíždí ke strýčkovi právě v den jeho narozenin. Členové její nové rodiny se k ní zpočátku chovají chladně a rezervovaně, ovšem ve chvíli, kdy pojmou podezření, že v kufru, který si dívka přivezla, by mohlo být zlato, předhání se v lichotkách. Od té chvíle zápasí rodina s problémy nejen jak se do zamčeného kufru podívat, ale především jak Jessie přimět k tomu, aby se s rodinou o své bohatství podělila.

 

Autor:

Premiéra:

Obsah:

Ray Cooney

11.5.2007 | kino, Český Dub

Vlastní příběh začíná jednoho jarního rána, kdy mladí manželé Tom a Linda Kerwoodovi s napětím očekávají pracovnici z Úřadu pro adopci dětí, která má rozhodnout o jejich dalším osudu. Postupně však musí čelit nečekaným problémům, počínaje pašovanými cigaretami a konče tajuplným pytlem, který je zdrojem četných veselých i téměř hororových zápletek.

 

Autor:

Premiéra:

Obsah:

Antonín Procházka

březen 2006 | kino, Český Dub

Je to příběh docela obyčejných manželských párů (bankovní úředník s učitelkou a majitel neprosperující umělecké agentury s knihovnicí), snažících se předejít možné manželské krizi. Způsobí nejprve lehkou zápletku, postupně však doslova gejzír krkolomných situací, trapasů a slovního humoru. A to za přispění dospívající dcery, jejího kluka a ubohého bytaře, který přijde poctivě krást, zamotá se do světa intelektuálů a jen zírá, do jakých situací se zapletl.

Autor:

Premiéra:

Obsah:

František Ringo Čech

18.3.2005 | kino, Český Dub

Děj „Dívčí války“ začíná na veselohru dosti neobvykle a sice pohřbem kněžny Libuše. Kníže Přemysl, kolísající mezi smutkem po ztrátě milované ženy a zároveň radostí nad nově nabytou svobodou, se stává terčem útoků vdavekchtivé a ctižádostivé Vlasty. Která by ráda zastoupila kněžnu Libuši v její pozici a s pomocí intrik proto udělá vše možné. Přemysl však nemá naprosto v úmyslu jejím nástrahám podlehnout a jeho pozornost se obrací jinam a to je jeden z klíčových podnětů pro přípravu války – tedy v tomto případě dívčí – protože také ženy jsou svým určitým způsobem ješitné.

 

Autor:

Premiéra:

Obsah:

Karolina Světlá

23.5.2004 | kino, Český Dub

Dramatizace původně loutkové hry na motivy povídky Karoliny Světlé – Z Ještěda.

 

Autor:

Premiéra:

Obsah:

Otto Zelenka

20.2.2004 | kino, Český Dub

 

Autor:

Premiéra:

Obsah:

Karolina Světlá, Eliška Krásnohorská

březen 2003 | kino, Český Dub

Humoreska ze života podhorského lidu na motivy povídky Karoliny Světlé.