Divadelní společnost Vojan z. s. Český Dub Vás zve na legendární komedii

TERMÍNY PŘEDSTAVENÍ

Dívčí válka | Velké Hamry

Dívčí válka | Velké Hamry

Sobota 12. října 2024    
18:00 – 19:30
Vstupné:
Dívčí válka | Zdislava

Dívčí válka | Zdislava

Sobota 19. října 2024    
19:00 – 20:30
Vstupné:
Dívčí válka | Hostim

Dívčí válka | Hostim

Sobota 9. listopadu 2024    
19:00 – 20:30
Vstupné:

OBSAH HRY

Legendární komedie Františka Ringo Čecha

Dívčí válka – Autoři, producenti a zúčastnění herci uvádějí, že Dívčí válka je nejúspěšnější a nejhranější ze všech divadelních her v České republice. Její atraktivnost se skrývá především v lehkosti žánru, nadsázce, využitých tématech a také v hereckém obsazení.

Autorem komedie je František Ringo Čech. Napsal ji už v roce 1986 a od té doby se komedie stále hraje a publikum na ni pořád chodí. „Dívčí válku jsem psal českému národu na míru. Jde především o jemu blízký styl humoru a oblasti, kterých se dotýká, například erotika a politika. Navíc jde o odpočinkový žánr, v jehož rámci přinášíme hodokvas těch nejkrásnějších žen, kterými naše zubožená vlast disponuje. O úspěchu Dívčí války svědčí naplněné sály po celé naší republice,“ říká autor bláznivé komedie vzniklé na motivy staré pověsti od Aloise Jiráska.

„Děj naší historické komedie začíná na veselohru dosti neobvykle pohřbem kněžny Libuše. Kníže Přemysl, kolísající mezi smutkem po ztrátě milované ženy a radostí nad nově nabytou svobodou, se stává terčem útoků vdavekchtivé ctižádostivé Vlasty. Přemysl však nemá naprosto v úmyslu vstoupit s Vlastou v nový svazek manželský a jeho eroticko-estetická pozornost se obrací spíše k půvabné Kazi. Do těchto dramatických událostí se mísí láska mladičké Šárky ke krásnému Ctiradovi, ale také snaha staroslovanského pěvce Lumíra o vytvoření krásné nové slovanské pop music,“ zhruba v tomto duchu popisují tvůrci některé momenty dějové linie v uvedené komedii.

GALERIE

OSOBY A OBSAZENÍ

OSOBY A OBSAZENÍ

kníže PřemyslJiří JOHN
Božský LumírMiroslav PETRLÁK
BivojJiří LUCIUS
CtiradOndřej KUKLA
Okov RakevMartin HESS
Vojen / ČastavaPavel PORŠ
VlastaPetra KUBÍN
KaziJana JOHNOVÁ
ŠárkaTereza MÜLLEROVÁ
  
Režie:Iva PETRLÁKOVÁ
Hudba:
Technika:Martin KOLOMAZNÍK
Nápověda:Šárka JODASOVÁ & Dana TESNEROVÁ
Dívčí válka | zkouška | Divadelní společnost Vojan z. s. Český Dub