Ohlédnutí za rokem 2021 v Českodubském zpravodaji

Český Dub · Minulý rok přinesl pro někoho hodně událostí, pro jiného žádné. U nás ve Vojanu se stalo mnoho věcí a lze bez nadsázky tvrdit, že se nám povedla spousta skvělé práce. I když to může znít jako klišé, vše jsme dělali proto, abychom naši činnost více přiblížili směrem k vám, našim divákům a dělali vám radost i přes všechny nástrahy, které doba přinesla. Odhodlání Vojanu si dokonce všimla i média a město Český Dub se tak v souvislosti s kulturní činností v časech krize skloňovalo v televizi a na informačních portálech hned několikrát. Pojďme se tedy společně znovu vrátit na počátek loňské sezóny.

Týden očima iReportérů v pořadu České televize Studio 6.

Vzhledem k nemožnosti společného scházení jsme se na přelomu roku 2020/2021 uchýlili k jediné možné variantě studia nově vybrané hry, a to formou videokonferencí. Technologie nám umožnila zprostředkovat nejen zkoušky samotné, ale i vizuální kontakt mezi sebou, bez kterého bychom se s některými členy Vojanu neměli šanci vůbec potkat. Myšlenka setkávat se přes internet díky své aktuálnosti oslovila novináře z tisku i televize. Tématu se například věnovali zpravodajský portál Liberecká drbna, informační portál Časopis amatérská scéna, zpravodaj z Podještědí Sdružení rodáku a přátel kraje Karoliny Světlé nebo Česká televize
v rubrice Týden očima iReportérů.

Na začátku září jsme konečně zahájili zkoušky v České besedě. Pokud vše půjde, jak má, budeme se věnovat přípravě na jevišti, abychom se mohli společně s vámi sejít v již tradičním termínu premiéry na konci února 2022. Jako malou ochutnávku přidáváme společný plakát s hlavními protagonisty. Portréty všech postav naleznete na webových stránkách v sekci kalendář akcí.

Banner na připravovanou akční komedii S hlavou v oblacích

Podještědské divadelní slavnosti 2021

Nejprve děkujeme městu Český Dub a obci Proseč pod Ještědem za finanční podporu a pomoc při propagaci. Dále děkujeme za spolupráci všem městským a obecním úřadům, Kulturnímu kalendáři Hodkovice nad Mohelkou, novému kulturně-informačnímu portálu Mnichovohradištsko a mediálním platformám za publikování tiskových zpráv a reportáží. Hudebně-převleková show Vladimíra Hrona Abeceda hvězd byla z důvodu malého zájmu bohužel zrušena. Naopak obě sobotní představení – Brouk Pytlík v podání litvínovského Docela velkého divadla a inscenační komedie divadla Semafor domácí@štestí.hned zaznamenala obrovský divácký úspěch. Vzhledem k termínu uzávěrky prosincového vydání Českodubského zpravodaje v současnosti doufáme, že druhý náhradní termín zábavné talk-show Minipárty s Karlem Šípem se již konečně ve čtvrtek 25.11.2021 uskuteční. A opravdu se uskutečnila – fotogalerii z představení si můžete prohlédnout ZDE.

Společné foto s Ivou Hüttnerovou, Michaelou Dolinovou a Davidem Suchařípou.

Vzhledem k termínu uzávěrky prosincového vydání Českodubského zpravodaje v současnosti doufáme, že druhý náhradní termín zábavné talk-show Minipárty s Karlem Šípem se již konečně ve čtvrtek 25.11.2021 uskuteční. A opravdu se uskutečnila – fotogalerii z představení si můžete prohlédnout ZDE.

Děkovačka na představení Minipárty s Karlem Šípem a Josefem Aloisem Náhlovským v České besedě v Českém Dubě.

PŘEJEME VÁM VŠEM ŠŤASTNÝ VSTUP DO NOVÉHO ROKU, PEVNÉ ZDRAVÍ, MNOHO OSOBNÍCH I PRACOVNÍCH ÚSPĚCHŮ POZITIVNÍ MYSL.